Kdo jsem a jak jsme začali "sólo" cestovat

Příběh jedné mámy dvou synů

Narodila jsem se asi s toulavou botou. Vždycky jsem toužila cestovat a poznávat svět. Díky svým rodičům jsem měla první příležitost v mých devíti letech, kdy jsem podnikla svou nejdelší cestu - z Pekingu do Prahy. Pak už jsme se nezastavili, ikdyž to bylo spíše z nutnosti. Základní vzdělání mi poskytlo 9 různých základních škol:)

Dnes žiji život, ze které si nemusím brát dovolenou

Dnes žiji život, ze které si nemusím brát dovolenou a mé děti se nemusí těšit jen na prázdniny, abychom si užili společný čas. Užívám si cestování s mými malými dobrodruhy s radostí a bez stresu. Umím si naplánovat a zrealizovat i tu nejnáročnější poznávací cestu od A až do Ž.

Jsem moc vděčná, že děti dokážu nadchnout aktivitami a hry, že se během cest spolu hodně nasmějeme a naučíme. Mám dobrý pocit z toho, že všechno, co potřebují v životě znát a umět, už přirozeně umí a to díky společně strávenému času.

Ale ještě před pár lety jsem si to nedokázala ani představit.

Před příchodem dětí jsme měli s tehdejším partnerem možnost hodně cestovat. Mám z tohoto období slušnou sbírku razítek v pasu a plno nádherných vzpomínek. 

S příchodem prvního syna (prosinec 2012) jsem nabyla přesvědčení, že s dětmi všechna svoboda cestování a koníčků končí. Konenkonců mi vždycky všichni říkali "Užij si to, než přijdou děti." a tak jsem odložila svou vášeň až na poslední místo za kojením, plínkami, prdíky, staráním se o domácnost. Odsunula jsem to všechno do sekce “až někdy později". O dva a půl roku později (2015) přišel druhý syn. Tak z "až někdy později" se stal "možná někdy požději".

Definitivně jsem sny o cestování pohřbila s rozpadem vztahu s partnerem v roce 2015. Svobodná máma s tříletým a pulročním miminkem a cestovat? To přece nejde dohromady.

 

Po několika velmi těžkých měsících (kdy jsem si prošla smrtí osobností) jsem se rozhodla, že se přestanu litovat a začnu zase žít Život tak, jak chci. Podle sebe. 

Rozhodla jsem se změnit svůj úhel pohledu na sebe a svůj život. Život mě vrhl do velmi rychlé osobnostní proměny. Vyškrábala jsem se z bažiny utrpění a lítosti, osvobodila jsem se z role oběti. Znovu jsem se začala těšit z toho, co už mám. Metodou pokus omyl jsme se vydali ve třech do světa.

Mou vášní je poznávat svět s těmi nejbližšími, s báglem na zádech, nasávat místní atmosféru, radovat se z nových přátel, slintat nad místními dobrotami, smát se i zakoušet výzvy a přitom se učit Životu.

Rozhodla jsem se podpořit všechny maminky i tatínky, které/kteří zatím jen sní o cestování a ukázat jim, že to jde radostně navzdory každodenním starostem v práci a péči o děti. Inspirovat je, ikdyž mají obavy, že to samy/i s malými dětmi nezvládnou. Prošla jsem si tím samým před lety. Dnes už vím jak na to.

Tady najdete praktické rady pro přípravu i celý průběh cesty. Připravuji pro vás ke stažení průvodce přizpůsobené dětem, pohádky a hry na cesty.

Tak výletům zdar!

Týnka, Kája, Edík

Články blogu:

Už dlouho ve mě roste myšlenka, že chci vytvořit prostor, kde budu sdílet zkušenosti, poznání a vhledy, které získávám na cestě svého…
Celý článek